Hipių stilius
-
Hipių stilius, Flower Power madaHipių judėjimas ir su juo susijęs Flower power (gėlės galia) mados stilius prasidėjo dar septinto dešimtmečio antroje pusėje JAV (Kalifornijos valstijoje). Hipių politizuotas judėjimas reikalavo daugiau laisvės. Laisva meilė ir ryšys su gamta buvo šio judėjimo pagrindinė mintis...
Flower power stiliaus bruožas - viskas turėjo būti perdėto dydžio. Kaip pavyzdys marškinių ir palaidinių apykaklės būdavo vos ne per visą pečių plotį. Kliošinės kelnės su ypatingai plačia apačia buvo, gėlių vaikų, simbolis. Aštunto dešimtmečio aprangos stilius nenorėjo tapti komercializuota mada. Firminiai gamintojų ženklai neturėjo jokios prasmės.
Paklausūs kitų, su gamta susijusių tautų tautiniai (indų saris) ar religiniai rūbai. Taip pat vakarietiški „Gėlių vaikų“ drabužiai (džinsai, švarkeliai, marškiniai) buvo ryškūs, margi, gėlėti. Gėlės buvo siuvinėjamos ar prisiuvamos ant kelnių, švarkų, marškinių. Gėlėmis ar kitais hipių judėjimo simboliais puošdavo taip pat ir aksesuarus, muzikos instrumentus.
Propaguojama taika, laisvė, lygybė, todėl aštunto dešimtmečio aprangos stiliuje nebuvo beveik jokio skirtumo tarp moterų ir vyrų aprangų. Net šukuosenos buvo tokios pačios. Natūralūs ilgi plaukai „gėlių vaikams“ buvo privalomi. Bendrai paėmus tiek vyrų, tiek moterų džinsai, marškiniai, švarkai ir įžymiosios kliošinės kelnės buvo aptemtos, trumpokos, pabrėžiančios žmogaus figūrą. Madinga batika.
Daugelio minimas kaip „hipių judėjimo aukščiausias taškas“ Vudstoko (Woodstock) festivalis vyko prieš 40 metų.
Hipių nuotaiką ir madas gerai galėtų atspindėti lietuvių filmas "Paskutiniai Bremeno Muzikantai"
Daina "Dalia" iš filmo "Paskutiniai Bremeno Muzikaintai" :-)))) bus daugiau...
paruošta pagal www.wikipedia.org, www.70er.net